TUR ARAMA

Bir gece iki gün, Maral Şelalesi- Borçka Karagöl Gezisi

Borçka Karagöl Macahel Gezisi

  • Bir gece iki gün, Maral Şelalesi- Borçka Karagöl Gezisi
  • Bir gece iki gün, Maral Şelalesi- Borçka Karagöl Gezisi
  • Bir gece iki gün, Maral Şelalesi- Borçka Karagöl Gezisi

TUR KODU : karcal1

Kolay Doğa Flora Fotoğraf Keşif Kültür Tarih Yayla Yürüyüş

TURUN ÖZETİ

  • Trabzon, Borçka Karagöl, Macahel, Maral Şelalesi
  • Efeler Köyü, Kayalar Köyü, Tamara Köprüsü 

FİYAT

TUR PROGRAMI

1. Gün: Trabzon, Borçka Karagöl, Macahel, Maral Şelalesi

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00’de Trabzon Havalimanı önünde buluşuyor, 670 mt. yüksekliğindeki Cankurtaran Geçidinden Karadeniz’i fotoğraflıyor, Çoruh nehrini takiben 16. yy başlarında Klaskur yaylasından  heyelan sonucu Atanoğlu deresinin önünün kapanması ile oluşmuş 1550 metredeki Tabiat Koruma alanı Borçka Karagöl’e ulaşıyor, Kayın ve Çam ağaçları arasında yürüyüşümüzü tamamlıyor, fotoğraf molasının ardından Karagöl’den ayrılıyoruz.

Bu keyifli gezi sonrası Macahel Boğazdan Karagöl ile Camili Köyünü izliyoruz. Türkiye ve Gürcistan'ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan toplam on sekiz köyden oluşan tarihsel bölgenin adıdır Macahel. Bitki örtüsü ve doğal hayatı ile tanınan bölge UNESCO tarafından biyosfer rezervi alanı ilan edilmiş olup, ülkemizde bulunan tek yağmur ormanları ünvanını taşıyan bölgeyi fotoğraflıyor, yeşilin masalsı dünyasına doğru yol alıyoruz. Maral Green Roof Otel’e yerleşip öğle yemeğininden sonra 1855 yılında tamamı ahşaptan yapılmış, iç süslemesi ise kök boyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi geziyoruz. Devamında  ikinci durağımız, son araç noktasından yaklaşık 30 dk’lık bir yürüyüşle varacağımız Maral şelalesi olacaktır. Maral Şelalesi 63 mt  yükseklikten akan, Türkiye’nin tek  kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. Fantastik bir doğa içerisinde  şelale manzarasına karşı çayımızı yudumlayacağız.

2.Gün: Efeler Köyü, Kayalar Köyü, Tamara Köprüsü 

Efeler ve Kayalar Köyüne hareket ediyoruz. Efeler Köyü eski ismi gibi "Eprat - büyük kayalıklar" olan yüksek kayalıkların üzerine kurulmuş muhteşem bir manzaraya sahip olup, köy içerisindeki gezimizin ardından Kayalar Köyüne hareket ediyoruz. Maçahel’in ve hava açıksa Karçal Dağları’nın muhteşem görüntüsünü izleyebiliriz. Ayrıca Tamara, rivayete göre ölmeden önce ülkenin dokuz ayrı yerine dokuz mezar hazırlatmış. Dokuz mezardan birine gömülmüş. Hangisinde olduğu bilinmiyor ve her yöre mezarın kendisinde olduğunu söylüyor. Karçal’ın eteklerinde dolaşmayı seven Tamara’nın  mezarının Eprat’ın kayalıklarında  olduğu söylentilerden biri. Köyün yakınlarında Tamara Köprüsü adında bir de köprü mevcut. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Hopa'ya hareket ediyor, bir başka gezimizde Çavgun ailesi olarak sizleri aramızda görmek dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Bütün ara transferler,
Tüm kahvaltı ve akşam yemekleri
TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
Ören yeri, Müze ve Milli Park girişleri
Rehberlik Hizmeti

FİYATA HARİÇ OLANLAR

  • Öğle yemekleri
  • Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar
  • Dahillerde Hizmetlerde belirtilmeyen tüm hizmetler
  • Kişisel Harcamalar

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

Trabzon Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımızı Rize Merkezde karşılıyoruz.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir.  Pansiyonlarımız  hijyenik yönden gayet temiz olup, dağ ortamında olduğundan lüks bir ortam ve hizmet beklenmemelidir. Odalar 2’şer kişiliktir. Yemekler yöreye ait olup, fikstir. çay limitsiz, su tamamen doğaldır. Öğlen yemekleri kumanya olarak tarafımızdan karşılanacaktır.

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

acenta