TUR ARAMA

HAFTA SONU MAÇAHEL

Macahel hafta sonu

  • HAFTA SONU MAÇAHEL
  • HAFTA SONU MAÇAHEL

TUR KODU : macahel

Kolay Doğa Flora Fotoğraf Keşif Kültür Trekking Yayla

TURUN ÖZETİ

Türkiye’nin ilk Biyosfer Alanı MAÇAHEL’i Gezmeye Nedersiniz ?

♦ Karadeniz’in Tabiat Harikası; BORÇKA KARAGÖL
♦ Türkiye’nin Düşler Vadisi MAÇAHEL
♦ Gizli; MARAL ŞELALESİ
♦ Gürcü İzinden; EFELER ve KAYALAR KÖYÜ
♦ Eşsiz Lezzetlerle; GÜRCÜ MUTFAĞI
♦ Dahası için MACAHELİ Keşfedin Dedik…

FİYAT

TUR PROGRAMI

10 KİŞİ İLE KESİN HAREKETLİ 

1.GÜN ~ CUMARTESİ: Karadenizin tabiat harikası; BORÇKA KARAGÖL ve Türkiye’nin İlk ve Tek Biyosfer Alanı; MACAHEL  

Trabzon, Pazar-Arhavi ve Hopa Karadeniz sahil yolundan ayrılıp, Borçka'ya doğru ilerlerken Cankurtaran Geçidinden Karadeniz’i fotoğraflıyor, Çoruh nehrini takiben 12 yy. başlarında Klaskur yaylasından, çığ sonucu Atanoğlu deresinin önünün kapanması ile oluşmuş 1650 metredeki Başbakanlık Koruma alanı Borçka Karagöl’e ulaşıyor, Meşe ağaçları arasında yürüyüşümüzü tamamlıyor, fotoğraf molasının ardından Karagöl’den ayrılıyoruz. Bu keyifli gezi sonrası Karagöl ile Düzenli Köyünü izliyoruz. Türkiye ve  Acaristan Cumhuriyeti'ne yayılan toplam on iki köyden oluşan tarihsel bölgenin adıdır Macahel (Camili). Bitki örtüsü ve doğal hayatı ile tanınan bölge UNESCO tarafından biyosfer rezervi alanı ilan edilmiş olup, ülkemizde bulunan tek yağmur ormanları ünvanını taşıyan bölgeyi fotoğraflıyor ve yeşilin masalsı dünyasına doğru yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MACAHELHAN ( CAMİLİ )

2.GÜN ~ PAZAR: Muhteşem Doğası ile; MARAL ŞELALESİ, Gürcü Kültürünün izleri; EFELER ve KAYALAR KÖYÜ

Kahvaltı sonrasında Kayalar Köyünden hareketle, Maral Şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.  Gogort Ge mahallerinin eşliğinde her biri anıt özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü şelalenin güzel seyri ile sonlandırıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile merdivenlerden aşağıya iniyor, aşağı kısımları  fotoğrafladıktan sonra aracımıza geri dönüyoruz. Maral ve Camili merkezlerdeki ahşaptan yapılmış ahşap camileri geziyor, Efeler ve Kayalar Köyüne hareket ediyoruz. Yüksek kayalıkların üzerine kurulmuş manzaraya sahip olan Kayalar Köyüne hareket ediyoruz. Buradan Gorgit Ormanlarına doğru yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Otingo'da bulunan kaplıca suyundan içiyor, yayla evlerini fotoğrafladıktan sonra hava açıksa Kaçkarları, Altıparmak dağlarını izliyoruz. Derede vereceğimiz yüzme molasının sonrasında Tamara Köprüsüne gidiyor, akordiyoncu Şaban Beyin resitalini dinliyoruz. Gürcü müziği eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Borçka – Arhavi Rize üzerinden Rize'ye hareket ediyor, bir başka gezimizde Doğa Keşfiailesi olarak sizleri aramızda görmek dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ;

♦ Lüks Aracımız İle Ulaşım
♦ 1 Gece Pansiyonda konaklama
♦ 1 Sabah Kahvaltısı
♦ 1 Öğle Yemeği Otelde ve 1 Öğle Yemeği Borçka'da Alıyoruz
♦ 1 Akşam Yemeği
♦ Öğle Yemeklerinde alınacak içecekler

♦ Profesyonel Rehberlik Hizmeti
♦ 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
♦ Araç İçi İkramlar
♦ Çevre Gezileri
♦ Akordiyon Dinletisi ve Gürcü Gecesi (Yaşlılar Korosu)
♦ Milli Park Giriş Ücreti

FİYATA HARİÇ OLANLAR

♦ Şehir Dışından Gelecek Misafirler İçin Uçak veya Otobüs Bilet Ücreti

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

♦ Lüks Aracımız İle Ulaşım

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

♦ Yanınızdan hiç ayırmadığınız bir ilacınız varsa yanınıza alınız.
♦ Her yerde bulunmadığını düşündüğünüz ve mutlaka almak istediğiniz bir şey varsa mutlaka alınız. Yağmurluk ve hava serinleyince giyeceğiniz kazak, polar türü bir kıyafetinizi almanızı öneririz.
♦ Konaklamamız; bölgenin en iyi tesislerini kullanmaktayız. Zengin flora manzaralı pansiyonlarımız özel mimari tasarımları ile size seyir keyfi sunacaklar.
♦ Pansiyonlarımızda BANYO ve WC ortaktır.
♦ Şirket araçları, Tecrübeli şoförlerimiz ulaşımımızı sağlayacaklardır.
♦ Gideceğimiz yerlerde tadına doyamayacağınız değişik lezzetler bulacak, Gürcü Mutfağının bütün zengin menülerini sizlere sunacağız.

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

acenta