TUR ARAMA

Borçka Karagöl’den, Macahel ve Beyazsu yaylası

Borçka Karagöl, Macahel ve Borçka Yaylaları

 • Borçka Karagöl’den, Macahel ve Beyazsu yaylası
 • Borçka Karagöl’den, Macahel ve Beyazsu yaylası
 • Borçka Karagöl’den, Macahel ve Beyazsu yaylası

TUR KODU : borcka01

Orta Dağ Tırmanışı Doğa Flora Fotoğraf Hiking Kamp Keşif Kültür Trekking Yayla Yürüyüş

TURUN ÖZETİ

 • Trabzon Havalimanı - Borçka Merkez - Borçka Karagöl Kamp
 • Borçka Karagöl Atanoğlu yaylasın'dan, Beyazsu geçiş Beyazsu Yaylası kamp ve yayla gezisi
 • Beyazsu  Yaylası kamp’dan Yıldız Gölü  (Karçal zirve isteğe bağlı) Faaliyeti
 • Beyazsu yaylasından  Gorgit yaylasına iniş ve kamp
 • Gorgit yaylasıdan Efeler köyü yürüyüşü ve pansiyon
 • Efeler köyü- Camili merkez- Borçka merkez

FİYAT

TUR PROGRAMI

1.Gün: Trabzon Havalimanı - Borçka Merkez - Borçka Karagöl Kamp

Sabah sizleri Trabzon Havalimanı’ndan aldıktan sonra sabah kahvaltı yapacağımız restaurant’ımıza gidiyoruz.

Kahvaltı sonrası Arhavi Mençuna Şelalesi ile muhteşem bir doğa içinde  turumuza başlıyoruz.

Göğe komşu topraklarda yolculuğumuz, Borçka Cankurtaran Geçidini çıkarak devam ediyor ve Borçka

Merkez’e ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği ve kısa bir dinlenmeden sonra doğa harikası Borçka Karagöl’e gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Karagöl’e  ulaştıktan  sonra kampı kuruyoruz. Akşam yemeğinden önce Karagöl etrafında çevre gezisi yapıyoruz ve yemekten sonra çadırlarımıza çekiliyoruz.

2.Gün: Borçka Karagöl Atanoğlu yaylasın'dan Beyazsu geçiş Beyazsu Yaylası kamp ve yayla gezisi

 Sabah erken saatlerde kamptan Atanoğlu yaylasına yürüyeceğiz. 45 dk’lık bir yürüyüşle Atanoğlu Yaylasına varıyoruz. Kısa bir moladan sonra manzarası ve doğasıyla muhteşem bir parkura gireceğiz. Atanoğlu yaylasından aşıta girerek Alaca yaylasına 5 saatte ulaşıyoruz. Görsel güzelliği çok zengin olan ve keyifli geçecek yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Alaca yaylasına ulaşıyoruz. Yaklaşık 1:45 dk sonra da Beyazsu yaylasındaki kamp alanına  ulaşıyoruz. Güzel bir akşam yemeğinden sonra sırtımızı  Karçal Dağlarına yaslayıp, gün batımında çay keyfi yapıyoruz.

3.Gün: Beyazsu  Yaylası kamp’dan Yıldız Gölü  (Karçal zirve isteğe bağlı) Faaliyeti

Sabah erken saatlerde kahvaltı ve faaliyet hazırlıkları tamamlandıktan sonra ekip ve rehber arasındaki istişareden sonra zirve yapacaklar ve Yıldız Gölü  faaliyeti yapacaklar belirlenecektir .Bölgenin en büyük ve manzarası en güzel zirvelerinden olan Karçal Dağı 3496 mt yüksekliğiyle  3 Kardeşler Zirvesi güzel rotasıyla ve Ur keklikleriyle heyecan verici bir faaliyet sunmaktadır. Yıldız Gölü yıldızlar kadar güzel olan Doğu Karadeniz’in yegane göllerinden biridir. 3000 mt rakımda olan Yıldız Gölü parlament mavisi rengiyle göz alıcı bir güzelliktedir.

4.Gün: Beyazsu yaylasından  Gorgit yaylasına iniş ve kamp

Beyazsu yaylasından saat 08:00’de hareket edecek şekilde yürüyüş hazırlıkları yapılarak Gorgit yaylasına doğru hareket edilecektir.  Anıt ormanların ve müthiş bir doğa manzarasının sizleri beklediği Gorgit yaylasında endemik çiçeklerin  içerisinde kampımızı kurarak öğle yemeği yenilecek, çevre gezisi ve küçük bir foto safari  yapılacak, ardından kamp ateşi eşliğinde akşam yemeği yenilecektir.

5.Gün: Gorgit yaylasıdan Efeler köyü yürüyüşü ve pansiyon

Gorgit yaylasından sabah 09:00’da hareket ederek göknar, ladin ve kayın ağaçlarının oluşturduğu anıt ormanlarının içinden yaklaşık 3 saatlik yürüyüşle Efeler köyüne varıyoruz. Efeler köyündeki pansiyonumuza yerleştikten  ve öğlen yemeğini yedikten sonra Maral Şelalesi (63 mt) varıyoruz. Yükseklikten gönüllere akan su, Maral Şelalesinde vücut bulmuştur. Fantastik bir doğa içerisinde  şelale manzarasına karşı karadenizin en güzel çaylarını yudumlayarak, keyiflere keyif katılacak ve faaliyet efeler pansiyonunda son bulacaktır.

6.Gün: Efeler köyü- Camili merkez- Borçka merkez

Efeler köyü pansiyonundan sabah kahvaltısından sonra araçla hareket edip, Borçka ilçe merkezine ulaşım ve akabinde Hopa istikametinden Trabzon Havalimanına varış.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Bütün ara transferler,
Tüm kahvaltı ve akşam yemekleri
TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
Ören yeri, Müze ve Milli Park girişleri
Dağ rehberliği

FİYATA HARİÇ OLANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar
 • Dahillerde Hizmetlerde belirtilmeyen tüm hizmetler
 • Kişisel Harcamalar

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

Trabzon Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımızı Rize Merkezde karşılıyoruz.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir. Uyku tulumu ve çadır, gideceğimiz dağın yaz aylarında bile -5 lere düştüğü göz önünde bulundurularak tercih edilmeli. Pansiyonlarımız  hijyenik yönden gayet temiz olup, dağ ortamında olduğundan lüks bir ortam ve hizmet beklenmemelidir. Odalar 2’şer kişiliktir. Yemekler yöreye ait olup, fikstir. çay limitsiz, su tamamen doğaldır. Öğlen yemekleri kumanya olarak tarafımızdan karşılanacaktır.

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

acenta