TUR ARAMA

Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları

KURBAN BAYRAMINDA DOĞU KARADENİZ YAYLALARI

  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları
  • Bayramda Doğu Karadeniz Yaylaları

TUR KODU : karadeniz011

Kolay Doğa Flora Fotoğraf Hiking Keşif Kültür Yayla

TURUN ÖZETİ

1200 Tl

Ağustos ayının yakıcı sıcaklarında Doğu Karadeniz yaylalarında serinlemek, meşhur Rize ve Artvin yaylalarında, şelalelerinde gezmek, bol bol fotoğraf çekmek, Karadeniz'in kıvrak zekalı, çalışkan, esprili insanlarıyla tanışmak, onların yemek ve eğlence kültürlerini tatmak, tanımak ister misiniz? O zaman 21-25 Ağustos tarihlerinde düzenleyeceğimiz bayram turumuzun ayrıntılarını okuyun ve bizimle iletişime geçin.

TUR PROGRAMI

1. Gün : Trabzon Hava Limanında saat 12.00’de siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımız ile Rize merkezde saat 13.00’de buluşma sağladıktan sonra artık yağmurun çaya dönüştüğü yerdesiniz. Rize’de vereceğimiz kısa bir moladan sonra Fırtına Deresine ve ardından Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Çamlıhemşin’de çevre gezisi yapıyor ve sonrasında Ayder yaylasına doğru yola koyuluyoruz. Ayder yaylasında otelimize yerleşiyoruz ve günün geri kalan bölümünde Ayder’i geziyoruz. Yol yorgunluğunu kaplıcada atmak isteyenler Ayder’in meşhur kaplıcasına gidebilirler.

2. Gün: Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanını taşıyan yüksekliği yaklaşık 250 mt olan Tar Deresi Bulut Şelalesi’ne yarım saat süren kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Şelaleden rotamızı Zilkale’ye çeviriyoruz. Zilkale’yi gezip fotoğrafladıktan sonra yine muhteşem bir şelaleye Palovit Şelalesine doğru yola çıkıyoruz. Çat Vadisi ve Fırtına Deresi manzaraları eşliğinde gün boyu süren unutamayacağınız bir geziden sonra geldiğimiz yoldan geri dönerek Çamlıhemşin-Çinçiva köyünü ve tarihi kemer köprüyü geziyor ve Ayder’deki otelimize dönüyoruz.

3. Gün: Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltının ardından yolumuzu Avusor yaylasına çeviriyoruz. Yaylaya ulaştıktan sonra kısa bir çevre gezisi ve molanın ardından Avusor Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Patikalardan yapacağımız yaklaşık yarım saat süren keyifli bir yürüyüşle göle ulaşıyoruz. İsteyenler gölün buz gibi soğuk sularında yüzebilir. Ardından Pokut ve Sal yaylasına rotamızı çeviriyoruz. Yaylalara ulaştıktan sonra muhteşem bir doğanın içerisinde bol bol fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Mollaveyis köyüne gidiyoruz. Köyü gezdikten sonra otelimize doğru dönüşe geçiyoruz ve günü tamamlıyoruz.

4. Gün: Sabah kahvaltıdan sonra Ayder yaylasından ayrılıyoruz ve Artvin’e, göğe komşu topraklara doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan tarihi Çifteköprüler- Mençuna Şelalesine ulaşıyor ve muhteşem bir doğa içinde gezimize başlıyoruz. Fotoğraf ve çevre gezisinden sonra istikametimiz Borçka. Cankurtaran Geçidini çıkarak devam ediyor ve Borçka merkeze ulaştıktan sonra Borçka tarihi asma köprüyü geçip Klaskur köyüne doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem doğanın içerisinde olan Borçka Karagöl çevresini gezdikten sonra rotamızı Macahel’e çeviriyoruz. Macahel Camili köyünü gezdikten sonra pansiyonumuza yerleşiyoruz ve günü tamamlıyoruz.

5. Gün: Sabah güzel bir kahvaltının ardından Maral Şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Her biri anıt özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü şelalenin güzel seyri ile sonlandırıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile merdivenlerden aşağıya iniyor, aşağı kısımları fotoğrafladıktan sonra aracımıza geri dönüyoruz. Maral ve Camili merkezlerdeki ahşaptan yapılmış ahşap camileri geziyoruz.
Böylece bir maceranın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir dahaki turda buluşmak dileğiyle Trabzon hava limanında sizleri uğurluyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

-Bütün ara transferler
-Bütün konaklama
-Ören yeri, müze ve milli park girişleri
-Seyahat sigortası
-Sabah kahvaltısı / Otelde
-Akşam yemeği / Otelde
-Rehberlik hizmeti

FİYATA HARİÇ OLANLAR

-Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar
-Dahillerde hizmetlerde belirtilmeyen tüm hizmetler
-Kişisel harcamalar
-Alkollü ve alkolsüz içecekler

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

Trabzon Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımızı Rize Merkezde karşılıyoruz.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir. Pansiyonlarımız  hijyenik yönden gayet temizdir.

♦ Yanınızdan hiç ayırmadığınız bir ilacınız varsa yanınıza alınız.
♦ Her yerde bulunmadığını düşündüğünüz ve mutlaka almak istediğiniz bir şey varsa mutlaka alınız. Yağmurluk ve hava serinleyince giyeceğiniz kazak, polar türü bir kıyafetinizi almanızı öneririz.
♦ Konaklamamız; bölgenin en iyi tesislerini kullanmaktayız. Zengin flora manzaralı pansiyonlarımız özel mimari tasarımları ile size seyir keyfi sunacaklar.
♦ Şirket araçları, Tecrübeli şoförlerimiz ulaşımımızı sağlayacaklardır.

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

A Grubu Seyehat Acentası - ENDEMIC TOURS Seyahat Acentası - Belge No : A-7609