TUR ARAMA

Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti

Artvin Yaylalarında Kamp

  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti
  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti
  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti
  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti
  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti
  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti
  • Artvin Yaylalarında Kamp ve Karçal Dağı Faaliyeti

TUR KODU : kamp01

Orta Dağ Tırmanışı Doğa Flora Fotoğraf Hiking Kamp Keşif Trekking Yayla Yürüyüş

TURUN ÖZETİ

ARTVİN YAYLALARINDA KAMP VE KARÇAL DAĞI (3496m ) ZİRVE
ETKİNLİĞİ

Doğu Karadeniz'in yaylalarında kamp atmaya, kadim patikalarda yürümeye, buzul göllerinde yüzmeye ve Karçal zirveye çıkmak ister misiniz? O zaman buyrun aşağıdaki ayrıntıları okuyun ve bizimle irtibata geçin.

TUR PROGRAMI

1.Gün ( Trabzon Havalimanı - Borçka merkez – Heba yaylası kamp )

Borçka terminalinde buluşuyoruz. Borçka’da kısa bir şehir turu yapıyoruz. Tarihi asma köprüden geçiyor ve Borçka’nın meşhur pidesini yedikten sonra kamp alışverişimizi tamamlıyoruz. Alışverişten sonra aracımızla Klaskur köyüne doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız muhteşem bir doğanın içerisinde olan Borçka Karagöl. Karagöl’ü gezdikten sonra tekrar aracımıza biniyor ve Heba yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Heba yaylasında çadırlarımızı kuruyor ve bulut denizinden batan muhteşem gün batımını seyre dalıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra dinlenmeye geçiyoruz.

2.Gün Beyazsu yaylası kamp ve yayla gezisi

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaptıktan sonra kampımızı toplayıp Beyazsu yaylasına doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugün manzarası ve doğasıyla muhteşem bir parkurda yürüyeceğiz. Heba yaylasından aşıta girerek yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşle Atanoğlu yaylasına ulaşıyoruz. Kısa bir fotoğraf ve dinlenme molasından sonra görsel güzelliği olağanüstü olan yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Atanoğlu yaylasından ayrılıyoruz. Yaklaşık yirmi dakika sürecek kolay bir yürüyüşten sonra Beyazsu yaylasına ulaşıyoruz İsteyenler Beyazsu’ya ismini veren suda ayaklarını serinletebilirler. Beyazsu yaylasında vereceğimiz yemek molası ve kısa bir çevre gezisinin ardından kamp alanına doğru yola çıkıyoruz. Yirmi dakikalık bir mesafede olan Çiftepınar kamp alanımıza ulaşıyor ve kampımızı kuruyoruz. Güzel bir akşam yemeğinden sonra sırtımızı Karçal Dağlarına yaslayıp gün batımında çay keyfi yaparak günün yorgunluğunu atıyoruz.

3.Gün Karçal zirve ( isteğe bağlı) faaliyeti 

Bugün zirve günü. Sabah erken saatlerde kahvaltı ve faaliyet hazırlıklarını tamamladıktan sonra bölgenin en büyük ve manzarası en güzel zirvelerinden olan Karçal Dağı’na doğru zirve faaliyetimize başlıyoruz. Karçal Dağı 3496 mt yüksekliğiyle, Üç Kardeşler zirvesi , güzel rotasıyla heyecan verici bir faaliyet sunmaktadır. Eğer şanslıysak bu bölgede yaşayan Ur kekliklerini görebilir veya seslerini işitebiliriz. Yaklaşık üç buçuk saat sürecek tırmanışla zirveye ulaşıyoruz. Zirveden beş yaylayı da aynı karede görmek mümkün. Aynı zamanda Gürcistan Batum şehrini de görebiliriz. Zirvede yemek ve kısa bir moladan sonra dönüşe geçiyoruz. İki buçuk saat kadar süren bir inişle kamp alanına ulaşıyoruz. Kampımıza vardıktan sonra dinlenme ve serbest zamanın ardından akşam yemeği ve muhteşem bir bulut şöleni eşliğinde çayımızı yudumlarken gün batımını izliyoruz.

4.Gün Beyazsu yaylasından Gorgit yaylasına iniş ve kamp

Sabah kahvaltının ardından kampımızı topluyoruz. Rotamızı Gorgit yaylasına doğru çeviriyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşle Gorgit yaylasına ulaşıyoruz. Anıt ormanların ve müthiş bir doğa manzarasının bizleri beklediği Gorgit yaylasında endemik çiçeklerin içerisinde kampımızı kurarak dinleniyoruz. Daha sonra Gorgit’in doğa keşfine başlıyoruz. Çevre gezisi ve küçük bir foto safari yapılacak. Sonrasında akşam yemeğimizi yiyor ve dinlenmeye geçiyoruz.

5.Gün Gorgit yaylasından Efeler köyü yürüyüşü ve pansiyon 

Gorgit yaylasında sabah büyüleyici bir doğaya karşı kahvaltımızı yapmamızın ardından kampımızı topluyoruz ve hareket ederek göknar, ladin ve kayın ağaçlarının oluşturduğu anıt ormanların içinden yaklaşık üç buçuk saatlik yürüyüşle Macahel’de bulunan Efeler köyüne varıyoruz. Efeler köyündeki pansiyonumuza yerleştikten sonra fantastik bir doğa içerisindeki kadim patikalarda, derelerde gezerek akşamın nasıl olduğunu anlamadan bu masalsı diyarlardaki son günümüzü tamamlıyoruz. Pansiyonumuzda akşam yemeği ve dinlenme.

6.Gün Efeler köyü- Camili merkez- Borçka merkez

Köy pansiyonumuzda yapacağımız harika bir kahvaltıdan sonra aracımızla hareket edip Macahel’den ayrılıyor ve Borçka ilçe merkezine ulaşıyoruz . Sonrasında Hopa’dan bineceğimiz Havaş servisleriyle Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Bütün ara transferler,
TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
Ören yeri, Müze ve Milli Park girişleri
Rehberlik Hizmeti

FİYATA HARİÇ OLANLAR

-Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar
-Dahillerde hizmetlerde belirtilmeyen tüm hizmetler
-Kişisel harcamalar
-Alkollü ve alkolsüz içecekler

TUR ULAŞIM BİLGİSİ

Trabzon Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Kara yoluyla ulaşım sağlayan konuklarımızı Rize Merkezde karşılıyoruz.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

Gerekli olan malzemeler: Çadır, mat, uyku tulumu ( -5 değerlerde konfor sağlamalı )yürüyüş botu (su geçirmez ve 4/3 tabanlı, vibram tabanlı olması önerilir), rüzgar ve yağmura dayanıklı ceket-pantolon,orta katman giysiler, tozluk, güneş gözlüğü, eldiven, şapka-bere, kafa feneri, kamp mutfağı seti (ocak, kartuş, tencere vs), baton, kask

Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir. Pansiyonlarımız  hijyenik yönden gayet temiz olup, dağ ortamında olduğundan lüks bir ortam ve hizmet beklenmemelidir. Odalar 2’şer kişiliktir. Yemekler yöreye ait olup, fikstir. çay limitsiz, su tamamen doğaldır.

Üyelerimize özel hizmetlerimizden faydalanabilmek için üye olun.

acenta